Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne miasta

Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne miasta to całodniowa konferencja branżowa dedykowana włodarzom największych polskich miast oraz przedstawicielom biznesu, którzy oferują inteligentne rozwiązania w obszarze nowych technologii, infrastruktury, budownictwa, ekologicznego transportu, efektywnego wykorzystania energii czy nowoczesnych rozwiązań IT dla miast.

Wydarzenie ma na celu przedstawienie wszystkich możliwości, jakie dają inteligentne rozwiązania i nowe technologie, a także dotychczasowe doświadczenia polskich miast, które już rozpoczęły realizowanie strategii inteligentnego rozwoju. Mamy nadzieję, że zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów oraz przedsiębiorców dostarczających technologie i usługi, pozwoli na zbudowanie owocnych relacji, dzięki którym zrównoważony i inteligentny rozwój polskich miast będzie bardziej dynamiczny i efektywny dla obu stron.

Ogólnopolski Kongres SMART będzie składał się z debaty otwierającej na temat: „Wpływu inteligentnych rozwiązań SMART na rozwój polskich miast i przedsiębiorstw”. Następnie odbędą się cztery wiodące bloki tematyczne: INTELIGENTNE WYKORZYSTANIE ENERGIINOWE TECHNOLOGIETRANSPORT EKOLOGICZNYINFRASTRUKTURA. Podczas Kongresu zostaną poruszone takie kwestie jak: mechanizmy finansowania w inteligentne technologie, narzędzia i technologie wspierające efektywność energetyczną, perspektywy rozwoju infrastruktury teleinformatycznej i telekomunikacyjnej czy inwestycja w infrastrukturę czyli w jaki sposób rozwinąć lokalną gospodarkę. Formuła Kongresu zostanie oparta wystąpieniach najbardziej znamienitych ekspertów i specjalistów z branży, w dyskusjach panelowych oraz debacie otwierającej.

Współorganizatorem kongresu jest Fundacja Polski Kongres Gospodarczy, której prezesem jest były premier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. W latach 2011-2014 razem z Fundacją
z powodzeniem zorganizowaliśmy szereg konferencji i wydarzeń biznesowych, np. cykl Polski Kongres Energii Odnawialnej czy Polski Kongres Rolnictwa.

więcej informacji na stronie: oks-smart.eu